Czy ma sens stosować botoks, aby poprawić swoją urodę? Co musimy wiedzieć jeśli chodzi o to zagadnienie?

Współczesny świat nie jest nazbyt łatwy dla kobiet. Wymaga on bowiem, aby sprawy załatwiała ona z gracja i to elegancko ubrana, posiadała talię osy, a oprócz tego nienaganną, niemalże niemowlęcą cerę w wieku 40, a nawet 50 lat. Codzienne kremy, różnego rodzaju nowoczesne specyfiki, mimo wspaniałych receptur, nie mogą w stu procentach zapewnić tego typu rezultatów, jakich się oczekuje. Nie ma się co dziwić, że coraz większą popularnością cieszy się botox.

medycyna estetyczna

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Wstrzykiwanie botoksu da bardzo szybki rezultat, lecz niestety musimy się czasami liczyć z możliwością powikłań. Co należy wiedzieć zanim podejmiemy taki krok? Botoks to tak naprawdę jedna z najbardziej mocnych naturalnie występujących trucizn, która jednak w niewielkich dawkach może być wykorzystywana w neurologii, dermatologii i medycynie estetycznej, na przykład botox. Wstrzykiwanie botoksu pomaga wygładzić, nie usunąć, istniejące zmarszczki mimiczne, i to w nieinwazyjny sposób. Pomaga w związku z tym w wygładzaniu zmarszczek na czole lub też zmarszczkę lwią między brwiami.

Od jakiegoś czasu jest ta metoda coraz częściej używana do uniesienia opadających kącików ust, to znaczy potocznie zwanych zmarszczek palacza nad górną wargą. Całkowitą nowością jest stosowanie toksyny botulinowej do leczenia zmarszczek na szyi i na dekolcie. Botoks, jaki podaje się w okolice zmarszczki blokuje w odpowiedni sposób przewodzenie impulsów nerwowych, które powodują kurczenie się mięśni twarzowych odpowiedzialnych za jej tworzenie się. Ma to działania paraliżujące mięśnie, jakie w określonym obszarze twarzy straciły zdolność kurczenia się, a w taki sposób właśnie skóra przestaje się marszczyć, więc ulega rozluźnieniu. Dla szukających informacji – wpis.

zmarszczki

Źródło: pixabay
Zmarszczki dzięki temu nie ulegają pogłębieniu. Unieruchomione są tylko małe fragmenty skóry, więc reszta mięśni może funkcjonować normalnie, zaś twarz nie wygląda nienaturalnie. W krótkim czasie jednak po zabiegu skóra może być trochę podrażniona, a czasem też pojawia się niewielki siniak, jednakże takie objawy trwają nie aż tak długo i szybko zanikają – przykład. Efekt kosmetyczny wykorzystania botoksu jest zauważalny po trzech-czterech dniach, zaś poprawą wyglądu możemy cieszyć się od trzech do sześciu miesięcy. Trzeba także dodać, że dosyć powszechny jest także laser frakcyjny, daje on również zadowalające rezultaty.