Ćwieki wciąż trendy

Porządki w szafie
W ostatnim sezonie panowały rzeczy ozdobione różnymi ćwiekami, nitami oraz kolcami. W sklepach pojawiły się już też kolekcje z najnowszego sezonu, które pokazują, że moda na ćwieki będzie trwać jeszcze przez pewien okres. Niegdyś tego typu dodatki przynależne były wyłącznie osobom o rockowych i metalowych gustach. Obecnie ćwieki dostrzega się nawet na eleganckich torebkach czy gustownych sukniach.

We wcześniejszym sezonie panowały rzeczy ozdobione różnego rodzaju nitami, ćwiekami i kolcami. W sklepach pojawiły się już także kolekcje z najnowszego sezonu, które pokazują, iż trend na ćwieki będzie trwała jeszcze przez jakiś okres. Niegdyś takie dodatki przypisywane były jedynie osobom o rockowych, punkrockowych i metalowych upodobaniach. Aktualnie ćwieki można dostrzec nawet na eleganckich torebkach czy gustownych sukniach.

Porządki w szafie
Autor: Rubbermaid Products
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród dostawców ubrań ozdobionych omawianymi drobiazgami z pewnością prym wiodą sklepy sieci H&M. Kolekcja będąca aktualnie już na wyprzedaży, jak i odzież z nowej dostawy posiadają ozdobienia w postaci nitów czy ćwieków. Prawdę powiedziawszy wyzwaniem byłoby w tej chwili znaleźć sklep, w którego asortymencie nie byłoby chociaż jednej rzeczy odpowiadającej temu trendowi.

Dekoracje te często umieszcza się w miejscach, w których nie będą one zagrażały żadnym zadrapaniem skóry albo uszkodzeniem innych naszych ubrań. Ćwieki świetnie zatem sprawują się na kołnierzach, mankietach czy po zewnętrznej stronie spodni. Ostrzejsze kolce raczej obsadzone są na wysokości ramion, tak aby nie sprawiały dyskomfortu noszącym je panom czy paniom. Z kolei torby H&M tego typu ozdoby umieszczone mają najczęściej z przodu, tak aby przymocowane do nich ćwieki czy nity nie zaciągały innej części naszej garderoby.

Poza wspomnianą wcześniej opcją zaciągnięcia przez ćwieki innych naszych ubrań, problematyczne może również okazać się pranie ciuchów z ćwiekami. Dodatkowo wszyscy ci, którzy piorą ubrania jedynie w automatycznej pralce, a pranie ręczne jest im bardzo obce powinni odpowiednio wcześniej przemyśleć zakup takiej odzieży. Często bowiem na zaleceniach widniejących na metce znajduje się informacja o konieczności ręcznego prania takiej rzeczy, co może być czasochłonne i uciążliwe. Powinno się więc zawsze bardzo dokładnie zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na metce, aby uniknąć tego typu przykrych niespodzianek. Dla spokojnego snu należy też prać odzież na lewej stronie.

Źródło: domodi