Bardzo często wybieramy odzież używaną. Czemu tak się dzieje, co optuje za takim wyborem. O co w tym właściwie chodzi?

Second-handy, a więc popularne „lumpeksy” maja obecnie drugą młodość. Sklepy z niedrogą odzieżą są doceniane zazwyczaj przez osoby, które preferują być kreatywne, chcą wybija się spośród innych. Second-hand obiecuje im taką możliwość, bo ubieranie się pod dyktando modnych marek ubraniowych jest mało unikalne i odkrywcze.

secondhand

Autor: garycycles
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie second-hand i lumpeks, to tylko najbardziej rozpowszechnione nazwy. Inne są także używane i bardzo kolorowe, jak szmateks. Takie określenia obrazują podejście, które było powszechne dawniej w wyrabianiu zdania na temat podobnych miejsc. Aktualnie mówiąc o sklepach z odzieżą używaną zazwyczaj będziemy korzystali ze zwrotów neutralnych niż deprymujących.

Czy szukasz nowych danych na omawiany temat? Jeśli tak, to przenieść się do portalu (https://lampomat.pl/lampy-light-prestige), gdzie odnajdziesz atrakcyjne komunikaty, które zapadną Ci w pamięć na długo.

Przemianie jednakże uległy nie tylko określenia.

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Wizerunek sklepu z odzieżą używaną przeszedł niezwykła przemianę. Kilka lat temu temat tabu, aktualnie jeden z najistotniejszych wątków omawianych na forach poświęconych modzie. Obecnie second-hand prezentuje się bez wątpienia z klasą. Pojawiają się tam ubrania na wieszakach, przestronne przymierzalnie z dużymi lustrami, ogólnie przyjemniejsza atmosfera, która zupełnie nie przypomina tej dawnej. O second-handowych ubraniach, tych niespotykanych, „upolowanych”, z satysfakcją rozmawiają fashionistki na forach w sieci. Coraz znaczniejsza ilość kobiet przyznaje się, że robi zakupy w sklepach z odzieżą używaną.

Więcej na ten temat: dobra hurtownia odzieży

Coraz znaczniejszej popularności kupowania w second-handach sprzyja moda na vintage, co znaczy stylizacje, które biorą ubrania z różnych dekad. Ciucholandy są takimi skarbnicami vintage. Na naszych ulicach można już dziś zobaczyć naprawdę wiele kolorowych stylizacji, bardzo często są to ubrania z lumpeksów. Kupić tam można ubrania wyjątkowe i unikatowe, dlatego czasem decyduje reguła „kto pierwszy, ten lepszy”. Jak mówią właściciele lumpeksów w hurtowniach z odzieżą używaną również panuje istne zatrzęsienie, gdyż znacznie więcej przedsiębiorstw stara się wprowadzać do swojej oferty większą ilość modnych ubrań. Dawniej bowiem chodziło bardziej o to, żeby tanio się ubrać. Obecnie również jest taki cel, ale przede wszystkim liczy się trend i wyjątkowość, a secondhandy zaspokajają jedno, jak i drugie – jest tanio i barwnie.

Nie ociągaj się – kliknij w link (https://www.profbud.info/goclaw) i raduj się opublikowanymi tam nowymi artykułami. Na pewno rozszerzą one Twą znajomość rzeczy na ów temat.

/J]