Co zrobić, żeby trwale wyprostować włosy?

Obecna moda na proste włosy skutkuje tym, iż wiele osób postanawia zakupić prostownice do włosów, które umożliwiają na samodzielne i codzienne modelowanie fryzury w domu. Przy wyborze prostownicy należy jednak przeanalizować czy nie pogorszy stanu ona zbytnio włosów.

Powłoka prostownicy ma za zadanie zabezpieczyć nasze włosy przed wysoką temperaturą. Gatunek powłoki prostownic dostosowywany jest do grubości włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Wadliwa jakość prostownicy może nie tylkoprzyczynić się do pogorszenia stanu naszych włosów, ale i uniemożliwić efektywne prostowanie. Gdy włosy mają skłonność do kręcenia się, lakier do włosów po prostowaniu może pomóc zachować proste włosy na dłużej. Lakier do włosów powinien być rozprowadzony równomiernie oraz w niezbyt dużej ilości, żeby włosy za bardzo się nie zlepiły.Ważna jest także suszarka do włosów.

Lakier do włosów może zastąpić pianka, guma bądź odpowiedni żel utwardzający. pianki do włosów nie powodują zbytniej ciężkości włosów, pozwalając na zachowanie elastyczności włosa. Żel zazwyczaj pozwala na kształtowanie i nabłyszczanie bardzo krótkich bądź krótkich uczesań. Guma modelująca natomiast nie wysycha zbyt momentalnie, umożliwiając układanie fantazyjnych fryzur. Na rynku znajdują się również szampony i odżywki, sprzyjające prostowaniu się włosów. Co więcej, stosowanie specjalistycznych odżywek i szamponów regenerujących może skutkować tym, iż nasze włosy mimo używania prostownicy, będą silne i niezniszczone. Można zastosować również balsamy hegron regenerujące bądź wzmacniające grubość włosa.

Wykorzystując suszarki do włosów i grzebienia można również wyprostować nieco falujące i dopiero coumyte włosy. Taki sposób formowania włosów nie musi być jednak koniecznie długotrwały. Ponadto należy przeanalizować, że im bardziej nasze włosy się kręcą i falują, tym skuteczniejszego utrwalacza trzeba rozprowadzić na włosy. Skuteczne wyprostowanie włosów jest jednak krótkotrwałe, gdyż na drugi dzień zazwyczaj efektu już nie widać.

Codzienne prostowanie oraz jednoczesne korzystanie z farby do włosów color touch może spowodować, iż nasze włosy stracą nie tylko swoją połysk, ale i zdrowie. Jeśli farbujemy włosy, należy wybrać farbę bądź szampon koloryzujący przyjazny włosom. Londa farby i olejek arganowy zapewniają nie tylko błyszczący kolor czy długotrwały rezultat, ale zaliczane są do fachowych kosmetyków fryzjerskich. Czasami należy dać jednak włosom odetchnąć, bowiem codzienne prostowanie włosów nie sprzyja ich dobrej kondycji.