Co kryje się w damskiej torebce?

Chociaż ludzie mogą wciąż powtarzać, że to nie szata zdobi człowieka, głęboko w naszych zachowaniach zakorzenione jest zmierzanie do jak najlepszej prezencji. Szczególnie teraz, kiedy środki przekazu promują wyidealizowany image szczupłej, młodej kobiety i znakomicie umięśnionego mężczyzny, jest to widoczne gołym okiem.

dziewczyna przed nałożeniem makijażu

Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com
To naturalnie mocne uogólnienie, jednak bez generalizacji nie można stworzyć żadnej analizy. Tak zatem kobiety dziwią panów, co czasem wywołuje konflikty. Sporą i raczej złą rolę mają różnorakie stereotypy, które kształtują się w mediach nowoczesnych.

Nawet panowie, którzy raczej znani są z znacznie mniejszej troski o swoje ciało i wygląd, niż kobiety, mają często w swoich szafeczkach łazienkowych nie mniej kosmetyków, niż one. A kobiety – prawda jest taka, że od lat wiadomo, że kobiety, żeby podobać się sobie samym, facetom i wywołać zawiść u innych pań, stosują wszelkiego rodzaju kosmetyki.

Z kosmetyków takich jak toniki do twarzy (więcej zobaczysz tutaj: Toniki do twarzy na Ceneo) czerpią garściami młode dziewczyny, ale to one biją rekordy w ilościach kupowanych kosmetyków. Szczególnie dorosłe panie, które zauważają u siebie początkowe oznaki upływającego czasu, przeznaczają na kosmetyki naprawdę poważne sumy. Najbardziej popularny jest krem przeciwzmarszczkowy, jaki da sobie radę z pojawiającymi się kurzymi łapkami, a także krem pod oczy na noc, który ma poprawić kondycję delikatnej skóry w okolicach oczu. Gdy to nie starczy, a czas jest niestety nieubłagany, w ruch idzie makijaż – cienie do powiek, pudry, podkłady i korektory. I pamiętajmy o oczyszczeniu swojej cery. Najpierw skorzystajmy z peeling (dowiedz się więcej), w kolejnym kroku nałóżmy maseczkę pielęgnacyjną, a po jej zmyciu wklepmy porządny krem do twarzy. Uczucie świeżości murowane.

W czasie zimowych dni, kiedy brakowało nam słońca, spożywaliśmy zbyt duże ilości różnych słodyczy, które leczyły nas ze stanów depresyjnych. Teraz czas zrzucić zbędne kilogramy, tak by w czasie lata były byśmy w stanie się pochwalić seksowną figurą na plaży. Dobrą dietę oraz ruch na świeżym powietrzu wspomogą z pewnością odpowiednie kosmetyki. Jeżeli ciągle borykamy się z pomarańczową skórką, zainwestujmy w odpowiedni krem, który pomoże nam uporać się z tym problemem.

Obecnie kosmetyków dostępnych na rynku jest nieprzebrana ilość. Do dyspozycji kosmetyki wyszczuplające, których zadanie ma polegać na odżywianiu skóry i wspomaganiu likwidacji tkanki tłuszczowej. Są do dyspozycji kosmetyki do opalania, jakie – w razie kłopotów ze słońcem lub trudnościami z otrzymaniem kilku dni wakacji – pozwalają bez wysiłku i na długo zyskać pożądaną, łagodną opaleniznę, swoją drogą znacznie zdrowszą, niż w przypadku solarium, a także naturalnej.

Też teraz powinniśmy już zakupić kosmetyki do opalania. Chociaż mamy wrażenie, że nie jest tak gorąco jak w lecie, to jednak słońce potrafi mocno przysmażyć. Dobrze jest mieć w torebce krem z odpowiednim filtrem, który ochroni nas przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. I jeszcze tylko okulary przeciwsłoneczne i możemy czekać na lato.