Co to jest nietolerancja pokarmowa

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Powszechnie znana fraszka Jana Kochanowskiego, mimo, że liczy już sobie około pięciuset lat, cały czas nie traci na swej aktualności. To prawda, tylko dzięki świetnej formie fizycznej, a co za tym idzie psychicznej możliwe jest życie pełną piersią.

polecana firma

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Aby cieszyć się zdrowiem jak najdłuższy czas, warto przede wszystkim zadbać o ruch oraz racjonalną dietę. Niestety, niezwracanie uwagi na to jakie produkty przyjmujemy jest dowodem na to, w jak wielkim stopniu nie jesteśmy świadomi zmian zachodzących w naszym środowisku i jak mało wiemy na temat tego, jak się w dzisiejszych czasach odżywiamy.

Aktualnie, co drugi mieszkaniec krajów cywilizowanych boryka się z alergią pokarmową. Objawy alergii są w większości przypadków błyskawiczną odpowiedzią organizmu w przypadku zetknięcia się z substancją uczulającą zwaną alergenem. Inaczej jest z nietolerancjami pokarmowymi. Albowiem objawy nie są natychmiastowe, a odwleczone w czasie – bywa, że latami zajadamy się produktem i nie dostrzegamy, że owy pokarm nam szkodzi.

Objawy tej przypadłości to często bóle brzucha oraz wymioty. Aby wykryć na co jesteśmy uczuleni powinniśmy wykonać testy na nietolerancje pokarmowe. Wyniki testów na nietolerancje pokarmowe są bardzo istotne w diagnozie dietetycznej. Pacjenci, którzy zrezygnowali z określonych produktów, doświadczają natychmiastowych efektów wprowadzonych zmian.

Zazwyczaj odstawienie pokarmów, na które odczuwamy nadwrażliwość, pomaga schudnąć i utrzymać właściwą wagę. Dbamy więc i o zdrowie i o atrakcyjny wygląd, który w dzisiejszych czasach jest naszą wizytówką. Szczególnie, że lato tuż, tuż. A wraz z nim nadchodzi czas na opalone, piękne ciało. W przygotowaniach do lata pomogą nam zabiegi laserowe Wrocław. Podczas zabiegów można odmłodzić i zadbać o skórę a także poddać się laserowemu usunięciu owłosienia – kliknij tutaj.

Pamiętajmy, zdrowie (www) jest najcenniejszym bogactwem, jaki każdy z nas może otrzymać. To bezcenny dar, którego nie wolno nam lekceważyć. W parze z olśniewającym wyglądem da nam cudowne życie.