Co to jest mezoterapia? W jaki sposób przebiega taki zabieg, co zapewnia? Ile kosztuje? Czy powinniśmy z tego skorzystać?

Mezoterapia igłowa odnosi się do śródskórnych iniekcji aktywnych substancji. Zabieg ten zapobiega przedwczesnemu starzeniu się naskórka. Polepsza mikrokrążenie oraz elastyczność. Mezoterapia igłowa jest świetną metodą na zachowanie młodego wyglądu nie używając metod bardzo inwazyjnych. Najbardziej pożądane oraz wymierne efekty daje seria kilku zabiegów.

Nazwa mezoterapii wywodzi się z języka greckiego, oznacza między innymi “terapie” i “leczenie”. Polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry właściwej i tkanki podskórnej substancji aktywnych, które są wybrane odpowiednio do potrzeb pacjenta. Najpowszechniejsze preparaty zawierają między innymi kwas hialuronowy, kwas polimlekowy albo aminokwasy. Dzięki właściwemu wprowadzaniu tych środków w głąb skóry dają one sto procent swojej aktywności, natomiast samo wstrzykiwanie bardzo dobrze pobudza komórki do regeneracji.

wejdź i sprawdź

Autor: wencor teo
Źródło: http://www.flickr.com

Dla kogo dobra jest ta mezoterapia. Zastosowań jest sporo. Mamy zabiegi na twarz, na ciało czy skórę na głowie. Wstrzykiwanie odpowiednich składników zmniejsza zmarszczki, wspaniale nawadnia jak i ujędrnia skórę twarzy, jak i polepsza jej napięcie i kondycję. Mezoterapię możemy również używać na inne przypadłości, w leczeniu cellulitu, rozstępów oraz łysienia. To świetny zabieg dla osoby, która pragnie poprawić kondycję skóry, a chce uniknąć lekarza chirurga. Jest świetny na pierwsze znaki starzenia, jak i bardziej zaawansowane zmarszczki. W jaki sposób wygląda zabieg? Wykonuje się go za pomocą bardzo cienkiej igły. Tam dostarczane są składniki wcześniej zrobionego koktajlu. Są to specjalne koktajle do mezoterapii, Taki zabieg – Wejdź: http://englander.com.pl/medycyna-estetyczna-wroclaw/zabiegi-odmladzajace-wroclaw-dermapen/ na twarz nie trwa zbyt długo, mniej więcej godzinę.

Można znieczulać skórę specjalną maścią, przez co zabieg nie jest taki bolesny. Cena tego typu zabiegu zależna jest od użytych składników oraz ilości zabiegów, jednak koszt jednego ostrzykiwania oscyluje w kwotach 250-500 zł. Aby jednakże otrzymać dobry efekt nie wystarczy jedna wizyta u specjalisty. Często wykonuje się serię 4-8 serii w odstępie 2-3 tygodniowych. Niektórzy ludzie łączą ten zabieg – rekomendowana witryna http://www.gooddayspa.pl/zabiegi-wyszczuplajace – z innymi, co dopełnia zmiany w wyglądzie, jednym z nich jest powiększenie ust. Potrzebne są do takiego zabiegu specjalistyczne wypełniacze do ust.