Co symbolizuje tanzanit i czy biżuterię z takim kamieniem mogą nosić panie w jakimkolwiek wieku?

Jest to kamień podobny do szafiru, ale jest w większym stopniu jaskrawy oraz jakby świecił od środka. Wykorzystywany jest nie tylko przez jubilerów. Znany jest również litoterapeutom i astrologom.
Tanzanity uważane są za znak miłości oraz błogiego życia.

tanzanity

Autor: amir holy
Źródło: http://www.flickr.com
bezpieczeństwo

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Te kamienie są niezwykle drogie i posiadają trwałość, która podobna jest do trwałości diamentu. Sądzi się także, że człowiek, który nosi go w jakimś wyrobie, sprzyja dobrobytowi finansowemu oraz wzmacnia swe więzi familijne. Oprócz tego tanzanity posiadają także cechy magiczne i zabezpieczają swojego właściciela pod względem finansowym, w dobrobyt oraz karierę. Tanzanity mają również cechy lecznicze.

Pokrewne wiadomości znajdują się tutaj – więcej zobaczysz na stronie (https://www.elian.eu/pl/druty-plastikowe-proste-10-mm), którą także warto zobaczyć. Oczywiście jeżeli omawiana problematyka jest dla Ciebie godna uwagi.

Kiedy spoglądamy na granatowy odcień tanzanitu, wtedy pozbywamy się napięcia psychologicznego i zmniejszamy oczne ciśnienie. Niektórzy twierdzą także, że granatowy kolor tanzanitu obniża gorączkę. Tanzanity mogą być stosowane podczas leczenia bólu pleców i kręgosłupa. Udowodnione jest, że medyczne właściwości kamienia wykorzystywane są do leczenia trądziku oraz dolegliwości cery.

Określenie tanzanit pochodzi od Tanzanii, gdzie kamień był odkryty oraz gdzie są jedyne złoża tego kamienia na świecie. Jest tak samo cenny jak diament, ale tysiąc razy rzadziej spotykany. Tanzanity uosabiają nieskazitelną oraz niekonwencjonalną elegancję. Osoba nosząca biżuterię z tanzanitem wyróżniać się chce z szarego tłumu i emanuje indywidualizmem i pewnością siebie. Odpowiednio oszlifowany i odpowiednio oprawiony tanzanit zachwyca swoją unikalną barwą oraz brylancją. W bardzo niedługim okresie czasu stał się ten kamień uosobieniem luksusu i wyrafinowania.

Biżuterię z tym kamieniem noszą panie w każdym wieku, gdyż ten kamień jest bardzo uniwersalny i dopasowuje się do różnorodnych okazji i do różnych sukni. Tanzanit najlepiej wygląda w otoczeniu drobniutkich diamentów, które jeszcze wzmagają niebieski blask tego kamienia.