Co oznacza, aby dobierać ubrania idealnie na daną okazję? Czym jest pojęcie dress codne?

Zdolność dobierania ubioru do okazji to naprawdę ważna cecha. Dziś odnosi się to do sztywnych reguł w tym zakresie, jednakże obowiązują określone niepisane zasady. To właśnie one nie pozwalają nam przyjść do świątyni w szortach czy pójść na wieczorne przyjęcie w spodniach dresowych. Zestaw takich działań określany jest jako dress code.

Powyższe pojęcie ostatnimi czasy cieszy się dość sporą popularnością. O umiejętności dopasowywania stroju i akcesoriów pojawia się mnóstwo informacji w sieci czy magazynach. Na tego typu tematy wypowiadają się fachowcy zajmujący się protokołami dyplomatycznymi, dużo do powiedzenia mają też celebryci. Czasami w związku z tym tego typu artykuły powstają w kontekście dobrania stylu, częściej jednak w związku z rozmową kwalifikacyjną lub wybieraniem ubrań na spotkania służbowe. Czemu jednakże dress code jest tak ostatnio powszechny, co dokładnie znaczy to pojęcie?

buty

Autor: WOJAS
Źródło: WOJAS

Dress code to jeden z elementów etykiety, to znaczy zasad zachowań oraz norm społecznych. Etykieta (Flexpress – etykiety samoprzylepne druk) więc mówi nam, w jaki sposób zachować się na spotkaniach towarzyskich, to znaczy służbowych lub też luźnych spotkaniach towarzyskich. Niektórzy mogą powiedzieć, że zawsze występuje jakaś etykieta, dlatego też obuwie damskie clarks czy należą do swego rodzaju kanonu, który wpasowuje się w swego rodzaju w modzie – wspieraj się pomysłami z Ceneo. podobnie jesteśmy w stanie powiedzieć o innym rodzaju obuwia, jak buty zimowe damskie sportowe, które są o tyle pasujące, o ile pozwalają na to warunki atmosferyczne. Nikt przecież nie będzie ubierał tego rodzaju butów w lato. To fakt, jednakże dress code jest coraz bardziej znanym zjawiskiem w modzie i stosuje się do niego wciąż więcej ludzi. Istotnym elementem dobierania odpowiedniego stroju będzie dopasowanie ubrania do obowiązujących reguł społecznych. Mowa tutaj na przykład o tym, że do teatru albo opery ubieramy się elegancko.

Z pewnością nikt nam nie odmówi uczestnictwa w spektaklu, gdy zakupimy bilet, jednak możemy narazić się na niezbyt przychylne spojrzenia innych osób, którzy na pewno uznają nas za jednostkę niezbyt kulturalną – sprawdź modne kurtki z Lublina. Identyczna sytuacja dotyczy przyjęć wieczorowych. W takiej sytuacji odświętnym strojem możemy zaakcentować doniosłość chwili. Tak więc założenie dresu na wesele będzie odebrane, jak brak szacunku oraz nieumiejętność zachowania się w danej sytuacji. To samo właściwie możemy powiedzieć o jakiejś porze roku, jak zima w Lublinie wiadomo, iż w zimę liczą się odzienie. Z pewnością zaś jak kurtki męskie Lublin ma do zaproponowania bardzo wiele, bo jest tu bardzo dużo sklepów z dobrą ofertą. Jednocześnie, niektórzy mogą też się zdziwić, że zamiast ciepłej kurtki nosimy kamizelki męskie, zależy to więc od wielu czynników.