Co powinieneś przejrzeć, zanim zrealizujesz zakupy w hurtowni odzieży?

Kiedyś nabywanie ciuchów w lumpeksie było poczytywane za coś uwłaczającego. Dziś nie jest to już równoznacznikiem ubóstwa, ale oszczędności oraz nieszablonowości. Odzież używana osiągnęła coraz wyższą chodliwość, zatem dysponenci second handów nierzadko zaopatrują się w rozmaitych hurtowniach odzieży używanej. Co trzeba sprawdzić, nim dokona się zakupów w hurtowni?


Lepiej nabywać samodzielnie a może online?

odzież używana
Początkowo trzeba się zaznajomić gdzie umiejscowiona jest wybrana przez nas hurtownia odzieży oraz czy funkcjonuje ona tylko internetowo, czy można pojechać do niej samemu i zobaczyć asortyment. jest także czas realizacji dyspozycji. Z reguły jest on jednakże dosyć szybki (zazwyczaj to 1-2 dni roboczych).
Hurtownia odzieży jak sama nazwa wskazuje zazwyczaj przyjmuje tylko zamówienia masowe oraz nie prowadzi sprzedaży drobnej. Kooperuje wyłącznie z dysponentami pawilonów stacjonarnych albo internetowych oraz na przykład bazarów z odzieżą używaną. Chociaż nie jest to regułą. Jeżeli więc nie posiadamy własnej działalności opłaci się wyszukać hurtownię odzieży (pozostałe informację dostępne tu) obsługującą również klientów drobnych. Należy wówczas pamiętać, że ceny poszczególnych artykułów mogą okazać się wyższe niż te, które pokazuje się nabywcom kupującym asortyment hurtowo. W tym miejscu więcej informacji: .

Należy zweryfikować skąd jest odzież używana, której zakupem jesteśmy zainteresowani. Czy jest sortowana i w jaki sposób jest pakowana. Czy hurtownia odzieży, którą sobie wybraliśmy nie miesza kolekcji z ubraniami gorszymi jakościowo lub takimi, która w ogóle nie nadaje się na sprzedaż.


Czy to jest rentowne?

ciuchy damskie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że aby zakup odzieży używanej przez Internet był rentowny, cena po dodaniu opłat wysyłki musi być niska. Wiele hurtowni odzieży realizuje dość sprawnie takie transakcje, a koszt wysyłki sięga zazwyczaj 14 złotych (za przesyłkę do 30 kilogramów) metodą przelewu i 19 złotych jeśli zdecydujemy się na opcję za pobraniem. Opłaty te są niezmienne niezależnie od tego jak dużo odzieży używanej się zamówi. Niejednokrotnie przy zakupie powyżej określonej wagi (na przykład 5 ton) transport pod wskazany adres jest niepłatny i dodatkowo istnieje sposobność renegocjacji ceny za kilogram odzieży używanej.