Chcesz zatroszczyć się o kondycję oraz zdrowie swojej skóry? Kupuj odpowiednie preparaty i akcesoria kosmetyczne

Żeby dobrze pielęgnować własną skórę, należy mieć świadomość, jakich środków można używać i jakim zabiegom kosmetycznym można ją poddać. W tym celu warto odwiedzić kosmetyczkę, aby określić swój rodzaj cery i zyskać wskazówki dotyczące pielęgnacji codziennej.

Każdy typ skóry potrzebuje innej pomocy

kosmetyki

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Każda kobieta pragnie mieć ładną, świeżą i gładką cerę. Niestety, często zapomina się o jej wymaganiach lub wcale nie wie się, jak one się przedstawiają. Rodzaj skóry, jaką się posiada, zobowiązuje do konkretnej pielęgnacji, rezygnacji z niektórych zabiegów pielęgnacyjnych albo używania wskazanych kosmetyków. Wysokie potrzeby wskazuje chociażby cera tłusta, która zazwyczaj niesie ze sobą ogrom zaskórników oraz nieczystości. Panie mające tego rodzaju cerę najczęściej uskarżają się na zbytnie błyszczenie i stany zapalne. Przy wspomnianej cerze należy zrezygnować z peelingów, które mogłyby roznosić zarazki po calutkiej twarzy. Właściwie jest też stosować kosmetyki matujące do cery, jak też zawsze mieć pod ręką bibułki matujące. Sprawdź więcej: więcej o tym.

Jak czyścić twarz?

Dla formy skóry niezwykle istotne okazuje się przestrzeganie określonych reguł pielęgnacji. Jeszcze do niedawna do zmywania twarzy stosowano przede wszystkim mydło, tymczasem bywa to praktyka niezwykle szkodząca skórze, bo mydło wysusza jej powierzchnię oraz nieprzyjemnie ściąga. Kiedy idzie o zmywanie skóry, lepiej stosować płyny micelarne lub odpowiednią piankę bądź żel do mycia twarzy. Dobrze dopasowane kosmetyki nie tylko zmywają zanieczyszczenia z twarzy, lecz również dostarczają cenne czynniki oraz witaminy, jakich ona potrzebuje, żeby pięknie i młodo wyglądać. Ciekawe propozycje: .

Nie masz pojęcia, co stosować?

W sytuacji, kiedy nie jest się pewnym, po które kosmetyki sięgać, idealnie będzie skonsultować się ze specjalistką. Optymalnym rozwiązaniem okaże się konsultacja w gabinecie kosmetycznym lub u dermatologa, pomoc okaże też osoba pracująca w profesjonalnej drogerii z dobrymi kosmetykami. Kosmetyki można również dopasować osobiście, niemniej trzeba zachować rozwagę, wykonywać próby uczuleniowe, a przede wszystkim dowiedzieć się trochę więcej na temat potrzeb, jakie przedstawia posiadany typ skóry.