Chanel No 5, czyli ponadczasowe perfumy

Drogerie w internecie posiadają autentycznie szeroką ofertę. Jednak odpowiedź na wątpliwość o najbardziej rozpoznawalną perfumę jest jedna. To już właściwie legendarny zapach. Już około 90 lat ceniące klasę kobiety zachwycają się właśnie Chanel No 5.

Chyba każda kobieta posiada swoje najważniejsze kosmetyki do makijażu, tusz do rzęs i co najistotniejsze zapach. Mówi się, że najkorzystniej jest niepodważalnie kojarzyć się z tą samą perfumą i jak się okazuje wiele z nas przywiązuje się do ulubionych flakoników. Chanel No 5 to symbol kobiecości i dla znacznej grupy idealny zapach. Panowie powinni o tym nie zapominać.

Autor: NATURADO

Chociaż uznanie zyskały zapachy spod takich znaków jak Masaki Matsushima, Dior Jadore, Yves Saint Laurent i Hermes to maleńki flakonik owianych legendą francuskich perfum ciągle działa na wyobraźnię. Chyba niewiele kobiet wie, że kompozycja zapachowa narodziła się w 1917 roku. Same perfumy swoją inaugurację miały w 1922 roku. Coco Chanel w pierwszej kolejności rozdała swoim najlepszym klientom zaledwie kilka buteleczek dopiero co powstałych perfum, a gdy zauważyła w ich oczach zachwyt, wtedy wprowadziła je do sprzedaży.

Ciekawostki o najbardziej znanej perfumieJedna z legend o francuskiej ikonie stylu twierdzi, że 5 była jej szczęśliwą liczbą. Kolejna łączy się z doborem propozycji zapachowych perfum wyjątkowych. Z proponowanych flakoników o zbliżonej kompozycji Coco zdecydowała się na piąty. Trudno stwierdzić, która historia jest rzeczywista, ale wszakże dwie propozycje wydają się prawdopodobne.

Jak głosi plotka „piątka” powstała przypadkiem. Do przygotowanych składników dodano zbyt dużo aldehydów, co w końcu dało sławny już efekt. Do przygotowania numeru 5 potrzeba ponad 80 składników, m.in. specjalna odmiana jaśminu, wanilia i ambra. Następną ciekawostką może stać się dla czytających informacja, że to właśnie te perfumy uwielbiane były przez … nazistów. Coco była przerażona i obawiała się, że zapach po wojnie zawsze będzie kojarzony negatywnie. Jak się jednak okazało No 5 to najbardziej rozpoznawalna perfuma w obecnych czasach. Inne kosmetyki, które są warte polecenia: kosmetyki marki carita.

Wierność zapachomPanie uwielbiają sprawdzać kosmetyki wyszczuplające, ciągle starają się wybierać te najnowsze. Sprawdzają specyfiki odmładzające i kosmetyki na trądzik, ale perfumom zazwyczaj pozostają lojalne.