Biały i czarny – polecane połączenie

sukienka

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Bez chwili zastanowienia można zadeklarować, że złączenie białego z czarnym przenigdy nie ma prawa wyjść z mody. Człowiek kocha czerpać inspiracje z natury i chociaż prócz zebry, bardzo trudno znaleźć w niej takie zestawienie kolorystyczne, to trzeba powiedzieć, że jest w nim coś niesamowicie naturalnego, delikatnego i eleganckiego. Przez lata złączenie obu kolorów na stałe weszło do kanonów mody.

Biało – czarne ubrania posiada w swej ofercie sporo firm, od tych najbardziej wyszukanych jak np. ubrania Chanel, po te bardziej pospolite jak na przykład ubrania Reserved. Zestawienie takich kolorów bez dodawania, innej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego smaku oraz dodatkowo też może mówić o zasobności naszego konta w banku. Już wieku temu w naukach społecznych zwrócono bowiem uwagę na fakt, że kolory biały i czarny to kolory biznesu, kojarzone z pieniędzmi i bogactwem. Bieda z kolei w wielu miejscach na świecie lubi wyrażać się bardziej żywą kolorystyką. Na dowód tego powinno się oglądnąć program przyrodniczy dedykowany mieszkańcom trzeciego świata, a na pewno wyciągniemy bardzo podobne wnioski.

We wspomnianym już sklepie Reserved można kupić sporo ciuchów wpisujących się w ten czarno-biały, klasyczny trend. Sporo z nich, wykorzystuje go bezpośrednio poprzez połączenie materiałów w tych kolorach. Sukienki Reserved to doskonały tego przykład. Do kupienia istnieje wiele modeli, które oprócz proporcjonalnego połączenia tych dwóch kolorów, wykorzystuje również takie zabiegi jak lamowanie, kołnierzyki czy wstawki. Czarna sukienka z lamówkami w kolorze białym to świetna propozycja na przykład dla Pań pracujących w biurze.

Rzecz jasna nie jest powiedziane, że omawiany duet kolorystyczny powinien być wykorzystany w ramach jednej rzeczy. Dokładnie taki sam efekt, można uzyskać też przy połączeniu takich rzeczy – czarne spodnie Reserved z białą bluzką, lub też białą sukienkę z czarnym żakietem. Wybranie takiego zabiegu może okazać się dużo praktyczniejsze, gdyż w przypadku, gdy będziemy zmuszeni wyglądać bardziej oficjalnie, pozostaniemy w czarno-białej tonacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by potem czarną lub białą sukienkę połączyć z innymi kolorami, tworząc zupełnie nowy look.