Proste zabiegi kosmetyczne – na czym polegają.

Warsztaty kosmetyczne pękają w szwach. Nieraz z najdrobniejszym elementami dotyczącymi ulepszenia naszej skóry, ciała, paznokci kierujemy się do zawodowców. Epilacja, czy oczyszczanie twarzy to najbardziej powszechne w dzisiejszych czasach zabiegi. W istocie każdy z nas, chociaż raz już z tego skorzystał. Pod lupę poddamy również nadpotliwość jako zagadnienie dzisiejszych czasów.

sprawdź więcej tutaj

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Epilacja to czasowe czy też trwałe pozbawienie skóry owłosienia. W zabiegu epilacji włos wyrywany jest wspólnie z cebulkami w odróżnieniu od depilacji, w którym cebulki zostają w skórze. W przeciwieństwie do depilacji, którą z reguły wykonuje się w domu – epilacja w większości wypadków wymaga udania się do salonu kosmetycznego. Poleca się kilka wersji epilacji: laserowa, elektrokoagulacja, elektroliza, fotoepilacja czy też ultradźwięki. Nadpotliwość – sprawdź przykłady – to temat bardzo wielu osób (wejdź po więcej informacji na stronę ) . Każdy toczy batalię z potem, choć jego wydalanie to wymagany dla zachowania zdrowia tok fizjologiczny. Pocenie się broni organizm przed przegrzaniem. Rzecz w tym, że u jednych skóra jest prawie sucha nawet w upał, u drugich zaś mokra nawet w zimny dzień. Nadpotliwość albowiem to osobista sprawa. Obrotnymi sposobami na walkę z poceniem to używanie antyperspirantów, gdy jednak te nie pomagają warto siegnać po zasypki, czy też zastosować terapię (2 razy w tygodniu przygotować sobie kąpiele dłoni oraz stóp w naparze z kory dębu, brzozy, liści orzecha włoskiego, szałwii).


Z potem walczy się też od środka. Jego wydzielanie ogranicza picie naparu z szałwii lub zażywanie ziołowych kapsułek. Pod opieką lekarza można stosować leki dostępne na receptę ( na nieszczęście mają efekty uboczne) lub wyciszające. Oczyszczanie twarzy tymczasem jest przeznaczone m.in. dla osób z cerą tłustą a także trądzikową, które borykają się z nadmiarem sebum czy przykrymi do usunięcia wągrami. Rekomendujemy : hydrabrazję – zabieg oczyszczający z użyciem wody, mikrodermabrazja – polega na łagodnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z spożytkowaniem próżni, czy czyszczenie laserowe – zabieg antybakteryjny laserem IPL, który zapobiega organizowaniu się nowych stanów zapalnych.

Każdy z zabiegów pomoże nam uporać się z kłopotami dotyczącymi naszej skóry. Dla jednych będzie w większym stopniu efektywny, dla drugich mniej. Wskazane jest aby jednak skorzystać z tego typu usług, by się o tym przekonać.